Прямо сейчас можно наблюдать процесс мучительного разгибания скреп, который происходит на болотах. В самом деле, лаптям 20 лет вдалбливали мысль об их невыносимом величии так, что они в это поверили. Если в Европе это было заметно не так выпукло, поскольку туда ехала публика и побогаче, и поосторожнее, то в местах массового туризма – Египте, Турции, Таиланде и других местах, куда вырвалась вчерашняя рвань, все было куда ярче и праздничнее. Сцены, когда лапти, а чаще – самки лаптей, устраивали трэш-шоу с обслуживающим персоналом отелей, вошли в анналы истории. 

Как-то в одном из египетских отелей местный менеджер рассказал о том, что пока есть запрет москвы на поездки своего населения в Египет (из-за ковид), они там хоть перекрестятся от этой публики. Зная, откуда я, он спросил в таком плане, мол, они там все такие больные на голову или это в Египет приезжает откровенный спецотлов? Тогда я его успокоил и сказал, что Египет – не исключение и что в этой стране почти все выглядит именно так, ибо величие. И тут возникла немая сцена, поскольку собеседник попросил пояснить, что такое русское величие и на чем оно основано, и это был редкий случай, когда пришлось отказаться от самой попытки это сформулировать.

В самом деле, пояснить подобный феномен человеку, который в теме, в Украине или пережил совок, можно достаточно легко, а вот иностранцу, который не имеет багажа знаний, которые принимаются по умолчанию, практически невозможно. С другой стороны, когда попадаешь в такую ситуацию, отчетливо понимаешь абсурд самого этого явления и приходишь к выводу о том, что такие психиатрические явления, наверное, имеют свойство заражать большие массы людей и создают эффект психиатрической эпидемии. 

Но не понимая сути этого явления, а наблюдая только его проявления или симптомы, иностранцы никак не могут понять, что превратило этих людей в такое токсичное стадо. Причем, в то время сами египтяне эмпирическим путем пришли к выводу о том, что русские – именно такие. И между прочим, они понимали, что разговаривающий на этом языке постоялец, не обязательно отбитый на всю голову, если он приехал из другого места – Украины, Казахстана или еще откуда-то. В тот момент было очень много казахов, которые общались на русском и у местных было с чем сравнить. А все это величие держалось на скрепах непобедимости.

За два с лишним года с непобедимостью все сложилось не очень и сам факт того, что пошел третий год с того момента, как они обещали взять Киев за три дня, говорит о многом, но как известно, самое интересное скрыто в деталях. Так, на 9 мая, в искусственный со всех сторон «день победы», прутин устраивал все более помпезные праздники, в конце концов, превратившиеся в фестиваль победобесия. Собственно говоря, эти шоу стали визуальным воплощением непобедимости и величия и потому именно это мероприятие стало чуть ли одной из главных скреп, которые и собирали в кучу величие. Но на этих шабашах раз за разом случались слишком уж знаковые конфузы, чтобы не воспринять их как знамение.

35 коментар до “Разгибание скрипящих скреп (Часть 1)”
  1. ***
    Оперативний ЗСУ
    Цього року в Україну почнуть прибувати більше ескадрильї F-16 разом із пілотами та обслуговуючим персоналом, навченими членами цієї Контактної групи – заява очільника Пентагону Ллойд Остіна на засіданні “Рамштайну”.
    ***
    https://t.me/operativnoZSU/144018
    В цьому році. Почнуть прибувати. Ну якщо не в цьому, то на початку 2025. Ну в 2026 вже точно, якщо нічого не завадить.
    Про літо вже ні слова.
    “Неухильна підтримка. Тільки по нпз не бийте”

    1. Ще заяавість, що підтримка зобов’язана бути такою же, як і підтримка Ізраїлю.
      А не такою, як виглядали зусилля зелені для забезпечення безпеки України на тлі зусиль Ізраїлю для забезпечення безпеки Ізраїлю.

          1. Повторю питання: ви хочете, щоб країни не стало?
            Зелень не перестане бути зеленню, тут допоможе хіба що зовнішнє управління. Нарід не порозумнішав – “боневтік”, “найвеличніший” і т.п.. Маємо таку ситуацію.

          2. Повторю відповідь (на мою думку): від того, щоби падати на спину, сучити руками і ногами, і верещати в істериці, чому не закрили небо, чому не захистили, як Ізраїль, чому літаки так пізно, допомоги не стане більше, її стане менше.
             
            А зовнішнє управління не допоможе: українці великі майстри саботувати зовнішнє управління.

    2. Перед опублікуванням такої думки поцікавтесь для себе, скільки часу необхідно для навчання пілота на інший тип і підготовку сертифікованих фахівців інженерно-авіаційної служби. Включно з вивченням мови. Без отримання відповідних сертифікатів іеженер до обслуговування літака не буде допущений. Якось так.

      1. И сюда еще добавить что много можно было сделать на месте еще до того, как начнется официальная подготовка на F-16 – язык, радиообмен, теория, предварительная подготовка. Подготовка инфраструктуры. И ничего не было сделано, даже кандидатов отбирать начали уже после того как все было готово для начала подготовки, что задержало подготовку на ~2месяца. Когда Нидерланды были готовы поставить первые самолеты (февраль?) то получили ответ “инфраструктура не готова”.

      2. ++. Пілот – то таке, якщо він ВЖЕ літає, то якось навчиться. Не кидайте тапки – вся родина летуни, да і теза “формальна”). А от тех/інж состав, це геть інша справа, там “якось” не пролазить від слова “взагалі”, бо похапцем не стане ані пайлота, ані літака. За наявність/відсутність інфраструктури інфи ніякої нема. Боронь боже, я не захищаю зелінь, все що можливо програти, вони обов’язково провадять, але давайте користуватись більш менш достовірною інфою.

        1. то ви собі щось вигадуєте. Працювали вони якраз дуже ТАК. До речі, свинособачий пункт в Маріуполі начебто теж їх авторства.
          Але слід згадати, який шлях пройшов до того, як вони почали працювати.
          І ще важливо, чи будуть обмеження на їх використання.

          1. Ну, я радий, що помилився 😉
             
            > І ще важливо, чи будуть обмеження на їх використання.
             
            Не по кацапії, наче, але по окупованих територіях Криму дозволено.

      1. Заспокоюсь, коли в зведеннях почнуть з’являтись повідомлення “ВПС знищили Х літаків Су-34, Су-35” і кацапскькі КАБи перестануть летіти.

        1. А почему вы считаете, что сразу после прибытия F-16 вы увидете сообщения “ВПС знищили Х літаків Су-34, Су-35”, а не вот такое:
          https://postlmg.cc/3kjfqt18
          или такое: https://postlmg.cc/Th15s6RY
          Какие у вас основания считать, что F-16 вообще что-то принципиально изменят, кроме как заменят выбывающие изношенные МиГ-29?
          По снарядам уже потребности закрыты? По ПВО? Что более важно? Все и сразу не бывает, даже в сказках, нужно выбирать.

          P.S. Почему вы предпочитаете предъявлять претензии к тем, кто не обязан не просто что-то делать, а даже выслушивать ваши претензии? Почему вы не предъявляете претензии к тем, в результате чьих действий и бездействий возникла эта ситуация? Почему вы не спросите с янелоха, “а где наши F-35, которые мы заказали еще в феврале 22-го?”

          1. Кстати в новостях читаю “Украина вывела из боя танки Абрамс из-за дронов”.

            https://www.yahoo.com/news/ukraine-pulled-abrams-tanks-front-115320054.html

            Ну то есть Абрамсы оказалисть не волшебной палочкой, чуда не произошло, кто бы сомневался. А сколько криков было “Дайте нам Абрамсы!”

          2. На мою непрофесійну думку, все-таки вони дещо змінять. Зокрема, для них є широка номенклатура рідних ракет, в т.ч. повітря-повітря, які спроможні на досить великій відстані зносити ворожі літаки, особливо, якщо є підтримка AWACS. Західні ракети певною мірою адаптуються до запуску з МіГів, але пишуть, що це відбувається шляхом чималих компромісів і відповідно ракети відпрацьовують менш ефективно, ніж при запуску з “рідних” платформ. До речі, одною з “рідних” ракет на F-16 є саме HARM, антирадарна ракета.
            Так, лише літаки не є срібною кулею і сподівання звісно на комплексний підхід. Просто зараз мабуть найбільшу загрозу становлять КАБи, бо їх у свинособак величезна кількість і саме за допомогою них вони повільно просуваються. А окрім виносу носіїв, ефективного шляху боротьби немає. Спробували виносити за допомогою Патріотів, так, він чудово справляється з носіями, але через (злочинну недбалість) втратили за різними даними від двох пускових до майже повної батареї. А розмінювати батарею на десять кацапольотів – якось недобре. Віповідно, ще одна велика озвучена проблема – зоопарк свинособачих дронів, в тому числі розвідувальних, на які вони не шкодують якісну оптику і якими просто кишить фронтова зона.
            (F-35 для нас принаймі зараз надто дорого. Мабуть і Порошенко б вважав недоцільним витрати на них. Але немає сумніву, що при ньому б про інфрраструктуру для F-16 подбали, на відміну від цього… величного, чи якого там)

            PS. даруйте, але хочеться сподіватись, що ближчі до істини все ж не ви, а дописувач SoldatYdachi в коментарі нижче (26th Квітень 2024 о 18:12).

          3. “F-35 для нас принаймі зараз надто дорого.”

            Миллиард деревьев с миллионом летающих между ними дронами не дорого, а F-35 – дорого. Может все же дорого – это не заказать их при первой возможности? Может нужно меньше воровать? (“Вы не помощь оказывайте, вы деньги шлите”(с))

            Напоминаю. Финляндия, еще не будучи в НАТО (чтобы не говорили что только для стран НАТО) заказала за менее $10млрд 65(!) F-35 вместе с обучением, обслуживанием, запчастями и боеприпасами. Но на выполнение заказа требуется время, хотя войдя в положение Украины ее могли бы и подвинуть в очереди. Значит нужно позаботиться о заказе как можно раньше, а не ждать когда “прилетит вдруг волшебник в голубом вертолете”. Если до 22-го закупка таких вооружений для Украины могла быть и не одобреной, поэтому я не говорю что нужно было еще в 19-м или в 14-м или вообще стоять первыми в очереди. Но хотя бы в 22-м можно было позаботиться о заказе? Или истерить “закройте нам небо” и “дайте нам F-16” гораздо легче?

            Напоминаю так же, что батарея Patriot стоит $1-2млрд. Сравниваем с ценой заказа F-35. Вспоминаем, что там Кулеба недавно озвучил? “ПОДАРИТЕ нам хотя бы 7 батарей”?

          4. (після “недбалість” знак питання. Дійсно, *дуже* образливо, особливо якщо врахувати їх неймовірну цінність для захисту)

          5. F-35 дійсно дорого.
            Для прикладу, на 2019 було підписано бюджет з доходною частиною 1112 мпрд грн. Скільки там був курс протягом року? В середньому 25 грн. Тобто, приблизно 44 млрд USD. Якщо порівнювати с контрактом фінів: з *усього* бюджету виділити більше 20 відсотків тільки на літаки. Це величезна сума, я не уявляю, як би наприклад Порошенко міг переконати Раду прийняти такий бюджет. “Монобільшості” у нього не було. Навіть якщо розділити суму на кілька років, узгодити з виробниками розстрочку, то довелось би зрізати з інших статей видатків.
            Ну а починаючи з 2020….

            PS. я не розумію вашу позицію зараз. Ви хочете, шоб Україні не допомагали? Те ж питання, що задавалось вище – щоб як інструмент “покарання” янелоха країні було припинено допомогу? Країна без допомоги не втримається. І зелень ви цим не покараєте, швидше навпаки 🙁

          6. Моя позиция такова, что вместо того чтобы кричать “Дай” нужно начинать что-то делать самим.
            Тогда будет легче убедить союзников, что мы делаем все что можем, но по некоторым позициям нам нужна помощь.
            И уж точно нам никто и ничто не дает права что-то требовать.

          7. И да, если не воровать, то не только на F-35 хватит, а еще и на Патриоты на всю Украину.

            Просто собрать и продать все неприлично дорогие автомобили в Киеве.

            И кстати, заказ на F-35 при любом раскладе будет выполняться несколько лет. Если нельзя взять $10млрд из 44, то как насчет по $2млрд в течение 5 лет?

          8. З приводу “не воровать” – більше ніж є доходна частина бюджету, коштів не з’явиться. Навіть якщо раптом там усунуть всі схеми і жодна гривня з бюджету не конвертуватиметься в “дачу” в Кончі-Заспі чи в авто вартістю десять річних окладів власника під Кабміном. Приватним особам Держдеп військову техніку не продає. Більше того, навіть дозвіл на продаж державам узгоджується відповідними актами.
            Робити самим – Порошенко спробував. Принаймі якось почали приводити до ладу стару авіацію, реанімували ракетні програми. “Явашвирок” досить успішно майже все захоронив. Відновлювати, коли країна прострілюється від кордону до кордону ракетами, важко, навіть з підземним виробництвом. Щось потроху все ж намагаються робити.
            Але озброєння такого класу, як є у НАТО, принаймі в стислі строки, Україна виготовити не в змозі. Зокрема, військова авіація в Україні не випускалась ніколи, якщо не помиляюсь. На Південмаші начебто були проекти власного ЗРК, але чи міг він забезпечити функціональність, близьку до Патріотів – невідомо. (І був скандал з нпередачею матеріалів на болота. Кротів тут вистачає, вони роками закопувались).
            До того ж, Дніпро неодноразово потрапляв під обстріли.
            Тому так, звертаються по допомогу, оскільки це питання виживання і ця техніка дійсно потрібна зараз.

            Ще раз. Я ніяким чином не захищаю і не виправдовую зелень. Тут питання виживання і людей, і країни.

          9. Размер бюджета определяется в том числе украденым еще до того, как оно попадает в бюджет. Как показал опыт Нафтогаз может быть крупнейшим налогоплательщиком, и увеличивать размер бюджета, а может быть дотационным.

          10. і так, навздогін:
            ***
            И кстати, заказ на F-35 при любом раскладе будет выполняться несколько лет. Если нельзя взять $10млрд из 44, то как насчет по $2млрд в течение 5 лет?
            ***
            2 млрд. Тобто 50 млрд гривень. Читаємо той же 2019 рік.
            ***
            81 мільярд 64 мільйони гривень підуть на утримання армії;
            17 мільярдів – на закупівлю і модернізацію військової техніки;
            1,8 мільярда передбачено на житло для військовослужбовців;
            400 мільйонів планують витратити на інженерно-технічне облаштування кордону.
            ***
            Це всі суми на Міноборони. 100 млрд разом. Довелося б тільки на літаки забрати 50 млрд. Або ж відкусувати з інших статей видатків – соціалка, медицина, освіта і т.д.
            Якщо ще б тоді ж уклали контракт, подібний до польського на Патріоти – насільки пам’ятаю чотири батареї, кілька сотень ракет, підтримка, навчання обійшось полякам в суму в дііапазоні 5-10 млрд – то, по суті всі видатки на армію кілька років йшли б на оплату цих двох контрактів.
            Порошенко не міг одноосібно прийняти таке рішення і не мав можливості протягнути через ВР.
            Для забепечення доходів в тому році підняли план за податками на прибуток, частину акцизів, ренти за користування надрами і т.д.
            І це ще в відносно нормальних умовах, коли хоч трохи спробували придавити клопів і якось щось реформувати.

          11. “Довелося б тільки на літаки забрати 50 млрд. Або ж відкусувати з інших статей видатків – соціалка, медицина, освіта і т.д.”

            Да, конечно, на миллиард деревьев не хватило бы. Ой! Их ведь не из оборонного бюджета сажают!
            Как там насчет: «Мы можем увеличить армию в два-три раза, но тогда, например, не сможем строить дороги.»

          12. ***
            Размер бюджета определяется в том числе украденым еще до того, как оно попадает в бюджет. Как показал опыт Нафтогаз может быть крупнейшим налогоплательщиком, и увеличивать размер бюджета, а может быть дотационным.
            ***
            І Нафтогаз може, і Приват, як виявилось, може бути. І як я написав вище, в тому році і збільшили планові доходи на прибуток. А якщо щось було внесено в .бюджет понад план, то “о, у нас тут зайві пару мільярдів, давайте їх перерахуємо за контракт”, то це так не працює. Це можна врахувати хіба що при погодженні наступного бюджету.

            ***
            Да, конечно, на миллиард деревьев не хватило бы. Ой! Их ведь не из оборонного бюджета сажают!
            Как там насчет: «Мы можем увеличить армию в два-три раза, но тогда, например, не сможем строить дороги.»
            ***
            Стоп. Ви неуважні. Обговорювалась сума ще в бюджеті на 2019 рік, який підписував Порошенко і там “мільярда дерев” не було. А ракетні програми ще були. І все одно можливостей укласти такі контракти не бачили.

            До слова. Пісторіус (міністр оборони Німеччини) деякий час назад виступав і озвучив, якщо коротко, що був шокований масштабом, вибачте, сраки (якщо максимально літературно), в яку “фрау Рібентроп”, тобто екс-комсомолістка Меркель, та певно її “папереднік” Шрьодер загнали за часи свого правління німецькі збройні сили і німецький ВПК і в якому стані там все знаходилось. І це в Німеччині! І наскільки їм, при потужностях їхньої економіки та виробництва важко розігнати мотор ВПК, запустити законсервовані виробництва і вийти на достатній рівень потужностей. Без війни. Без обстрілів.
            Та що Німеччина. В США практично кожному із військових виробництв важко збільшити обсяг виробництва – це при тому, як вони вміють у конвеєр та при їх ресурсах.

          13. “Обговорювалась сума ще в бюджеті на 2019 рік”

            А вы заметили, что я специально для вас написал, что до 22 года Украине могли и не одобрить и вероятнее всего не одобрили бы продажу такого оружия?
            А вот в 22-м и после такой проблемы нет. Так что рассуждаем о бюджете 22-го года, принятом в “успешном” 21-м. Как раз когда было сказано «Мы можем увеличить армию в два-три раза, но тогда, например, не сможем строить дороги.»
            И когда и Нафтогаз стал убыточным, и крупнейших налогоплательщиков закошмарили, и миллиард деревьев, и дороги для оккупанта.

            “Це можна врахувати хіба що при погодженні наступного бюджету.”

            Если у вас есть контракт на 5 лет, заключение которого тоже занимает время, у вас будет достаточно времени чтобы принять соответствующий бюджет на следующий год?

            В общем отмазки. И все это прекрасно видят. Ну дадут оружие, а кто оружием этим воевать будет? Шел третий год полномасштабного вторжения. Мобилизация до сих пор не объявлена. Воюют добровольцы без замены и отдыха и их становится все меньше. Может все же в консерватории НУЖНО что-то поправить?

          14. От ви вже числену кількість разів повторили про мільярд дерев і дороги. Мені чомусь згадалось, що подібним чином нарід реготав над “Армія.Мова.Віра”. Я розумію, що на відміну від _цих_ Порошенко справами займався.
            Казати як все погано і що погано, певно правильно. Але якщо це ще і супроводжується конструктивом.
            Поки що я так і не зрозумів вашу позицію. Ви проти передачі Україні військової допомоги в достатніх розмірах? А ті самі мобілізовані, яких ви очікуєте, мають гинути в окопах під КАБами?
            Знаєте, якщо країна впаде, буде вже без різниці, яка там зелень і як її покарали.

          15. “А ті самі мобілізовані, яких ви очікуєте, мають гинути в окопах під КАБами?”

            “Нужно просто перестать стрелять”. (с)
            Для того чтобы не гибнуть под КАБами, может сначала было бы неплохо построить линии обороны? Или это тоже созники должны делать? Или прилетят F-16 и построят? Можно бесконечно придумывать себе отмазки, что не хотим гибнуть под пулями/снарядами/КАБами/дронами/ракетами/… Пилоты F-16 тоже не хотят гибнуть от ракет ПВО и от ракет на земле. Значит будут F-16, но летать будет некому?
            Как раз именно потому, что население выбрало вот такую армию, готовилось к шашлыкам а не к войне, оно ДОЛЖНО теперь погибать плоховооруженными и плохозащищенными. Потому что именно это они и выбрали. Не в качестве наказания, нет, а потому что другого варианта нет, изменить свой выбор они не могут, а воевать кому-то надо. Можно еще сдаться. Но союзники то тут причем?

            “Поки що я так і не зрозумів вашу позицію.”

            Если вы не можете понять простую вещь, значит бесполезно и пояснять.
            Помощь – она помощь. Помогают только тому, кто сам делает все возможное. А когда вместе с помощью направляют персонал, который должен следить чтобы помощь не разокрали – хорошего результата не будет. Или союзники не знают, что отправленная в 22-м помощь в 24-м обнаруживается сгнившей на складах? Или про ту самую помощь, которая продается на eBay? Как вы думаете, если бы у трампистов не было аргумента коррупции в Украине, смогли бы они так долго задерживать помощь? Как долго будет у союзников желание продолжать помогать Украине, когда ее власть эту самую помощь крадет? Как вы думаете, могла ли быть помощь большей, если бы ситуация в Украине – и с коррупцией, и с мобилизацией, и с обезглавливанием армии, да даже с простоя благодарностью вместо хамства – была бы другой?

          16. Вдогонку, если вам все еще непонятно.

            Вам уже говорили, я повторюсь – оказание помощи и ее размер зависит от наших дел, как мы себя показываем со всех сторон. Если мы где-то показали себя не с лучшей стороны – помощь уменьшается, показали героизм – увеличивается. И никак не наоборот. Это не в наших силах принимать решение о предоставлении помощи, но в наших силах показать тем кто принимает решение, что мы достойны этой помощи и они потом не пожалеют что помогли.

    3. а вам обов’язково знати коли саме, які місця базування та кількість?
      суть вашого допису схожа до істерик боневтіка – от же беззмістовна та безглузда.
      про те що існують таки поняття як військова таємниця та введення ворога в оману мабуть ні йому ні вам невідомо.
      ну то таке…
      тому поясню:
      літо буде спекотним – от же ж заспокойтеся, попийте водички й вас зразу попустить.
      й наздогін – от що це знов треба пояснювати в 100500 раз?
      “Неухильна підтримка. Тільки по нпз не бийте” (С) – Читатель 26th Квітень 2024 о 16:06

      скільки ж можна жувати одно й теж.
      підтримка є.
      саме неухильна.
      надходила позаторік, того року й надходить зараз.
      вона була, є та буде доки ми чинимо спротив.
      завжди вчасно аби не сталося великого обвалу на фронті.
      не завжди стільки скільки ми просимо але достатньо аби втримати.
      так, є неухильна підтримка.
      те що ви про неї не знаєте все достеменно не означає що її не існує.
      як би її не було (а я рахую усю а не тільки від штатів) то й фронт давно би рухнув а херпіду підписав би капітуляцію виконуючи оманські домовленості.
      а по НПЗ як били так й б’ємо – ні хто не забороняв.
      якось так.
      нам своє робити.
      й з зеленими розберемося.
      де та коли вам знати теж не обов’язково.
      😉

      1. звісно, необов’язково знати. Якщо виявиться, що всі ці заяви є шумом – чудово.
        за нпз, нажаль, зменшилось.
        так, були непогані удари по дещо інших об’єктах.
        Ну гаразд, спробую “закрити п…дак” (c) 🙂

    4. А де їм базуватися і ремонтуватися? Місце готово?
      Ні не готово. А це наша пряма відповідальність.
      Бо навіть елементарщина аварійні злтно посадочні смуги не готові. Це якраз любимі зеленню дороги. А про підземні ангари я взвгалі мовчу. Поки це не буде готове літаків не буде. Ніхто їх не віддасть під знищення.
      Плюс до того ж пришвидшенна підготовка наших пілотів виявилася недостатньою і їх готують зараз по повній програмі яка довша за часом.

  2. Andriy :
    27th Квітень 2024 о 01:48
    Моя позиция такова, что вместо того чтобы кричать “Дай” нужно начинать что-то делать самим.

    Вот да! Я тут подумал крайний сериал Солонина про 2WW, и шо там в это время делали Британия, Штаты, да и Германия – люди, целые нации, пахали как проклятые, создавая новое, невиданное, или простое и понятное, но с какой-то фантастической скоростью, вот это да, это работали на победу! А когда Крещатик похож на дубайский автосалон, а коттеджные городки вокруг Киева на филиал лазурного берега – это какой-то сюр!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *