Для того, чтобы было понятно, насколько это не то, что подписывают зермаки, перед подписанием стороны обсуждают самую суть этого договора, характер угроз и соответственно – меры, которые необходимо предпринимать для того, чтобы адекватно противостоять угрозам. И поскольку в данном случае стороны соглашения имеют разный вес, в плане возможностей военного характера, то в договоре оговариваются действия США в таких случаях и то, что обязан сделать партнер для того, чтобы все эти соглашения могли физически сработать.

И вот в преддверии саммита НАТО, комментируя изменения в позиции Финляндии, относительно вопросов безопасности, в плане договора DCA министр обороны Антти Хяккянен отметил, что так называемая модель FLF (англ. forward land forces – передовые сухопутные войска) в Финляндии будет иной, чем в других странах НАТО. В частности, он сказал такое: 

«Мы пришли к выводу о необходимости создания собственной модели, адаптированной для большой страны. Это дает гарантию, что союзные войска прибудут в Финляндию, чтобы продемонстрировать свое присутствие и способность к обороне, как только мы этого захотим… Россия непредсказуема, и ситуация становится все более мрачной… Соглашение создает тесное сотрудничество в области безопасности между Соединенными Штатами и Финляндией, вплоть до конкретных мер по обороне. И в этом случае у США есть возможность защитить Финляндию».

Понятно, что такого плана договора имеют свою закрытую часть и скорее всего, именно в ней описывается то, что конкретно Штаты готовы перебросить в Финляндию просто превентивно, что в случае обострения ситуации, сколько это займет времени и так далее. Но сама Финляндия под этот договор уже согласовала 15 военных объектов: четыре авиабазы, военный порт и железная дорога на севере страны. Склады для военного имущества разместятся вдоль путей, ведущих к российской границе.

Кроме того, здесь явно просматривается упор на северо-восточную часть Финляндии, где она граничит с российской частью Кольского полуострова. Там лапти имеют базу севеого флота Североморск, базу стратегической авиации Оленья и массу других военных объектов, которые представляют для соседей и не только для них, реальную военную угрозу. Большинство объектов военной инфраструктуры Финляндии, отведенных под действие этого договора, находятся именно там. С другой стороны, Штаты получат прекрасную возможность контролировать указанные военные активы лаптей, как средствами наблюдения, так и средствами поражение, если до этого дойдет дело. То есть, договор содержит в себе всю конкретику, которая четко показывает, как будут разворачиваться действия договаривающихся сторон, в преддверии кризиса и вовремя его начала.

Практически одновременно с Финляндией, аналогичный договор Штаты заключили с Швецией, а с Норвегией такой договор уже действует десятки лет и на территории этой страны находятся базы хранения вооружений и боеприпасов, инфраструктурой Норвегии пользуется американская авиация и ВМФ, в том числе и атомный, подводный флот. Вот так оно все и должно выглядеть на самом деле. Если этого нет, то перед нами – картина, написанная зелеными и коричневыми красками. Первый цвет символизирует тех, кто это сделал, а второй – чем это было сделано. Как-то так.

24 коментар до “Настоящий договор о безопасности, какой он? (Часть 2)”
  1. Чтобы такой Договор действовал между Украиной и США – нужна его ратификация Конгрессом и Верховной Радой, тогда ни одно правительство из него не сможет в инициативном порядке выйти. Допустим, ВР его ратифицирует, но ГДЕ ГАРАНТИЯ, что такой Договор безопасности между США и Украиной – будет проголосован в Конгрессе? Может, МАГА-трамписты с какого-то перепугу перестанут слушаться Трампа и его ФСБшных кураторов – и дадут такой Договор проголосовать? Неужели семимесячной эпопеи с военной помощью от США на 60 млрд.долл. оказалось недостаточно, чтобы понять, что далеко НЕ ВСЁ в подобных вопросах зависит только от самой Украины?

    1. Таке враження, що ви проспали десь так років з 5 і прокинулись, навіть, не вчора, а годину тому і не знаєте, що в НАТО вже відкритим текстом заявили, що корумповану Україну туди не візьмуть!
      Як казав Папанов у відомій комедії: “А ты не вАруй!” – отак точно зараз кажуть і в Штатах!
      Не крали б ЗЕбуїни при владі – не було б підстав для тієїж МАГА.
      Але ж вам не це було основне, головне ж повторити те, що базікають ОПшні “ексПерди” на Ґ+Ґ. А самому подумати – нє царскоє ето дєло?
      Вибачте, але вже за**ало таке слухати після 5 “потужних” років грабунку держави.

      1. Наскільки я пам’ятаю, то попередній українській владі казали так само – що у нас забагато корупції, тому до НАТО ми Україну не візьмемо. А в 2008 році у Мюнхені ЧОМУ Україні не дали ПДЧ – також через корупцію? І це при тому, що такі кришталево “чесні” та “чисті” в корупційному відношенні пани як Орбан та Фіцо – прекрасно себе почувають і в НАТО і в ЄС! І не тільки почувають – але ще й дрючки в колеса цим організаціям вставляють… Дуже універсальна відмазка, насправді, котру можна застосувати до будь-якої влади в Україні в будь-який період часу – тільки щоб прикрити нею свій екзистенційний страх перед Росією та небажання її “дратувати”.

        1. Нагадує риторику ображеної дитини: «а чого їм можна?! А чим я гірше?! А вони теж так роблять, а чого мені так не можна?!»
          Шановний, поки у більшості мас вельмишановного українського народу не зникне оця «позиція» дитини, не відкриється така якість як відповідальність за свої вчинки, вміння працювати над своїми помилками і визнавати їх, сподіватись в першу чергу на себе і, наршеті, дякувати за допомогу і старанно працювати, коли вам вказують на недоліки – тоді ми дійсно станемо європейською нацією.

          Ваша риторика охоплює проміжок часу зручний щоб їм маніпулювати. Я вам можу задати зустрічні питання:
          – перш ніж тикати іншим (угорщина, словатчина) може варто почитати коли їх взяли в НАТО, яка була тоді політична сила при владі, які пункти для вступу довелося зробити тощо?
          – далі. Скажіть мені будь ласка чи є прецедент в історії блоку коли країна яка намагається стати членом союзу має повномасштабну війну і частину окупованих територій? А тим більш воює з ядерною державою людожерів і неадекватів?
          – а тепер про 2008. Звісно НАТО не манна небесна і звісно в будь яких політичних рішеннях є помилки. В тому числі на той період відмова критична німеччини та франції надавати ПДЧ для вступу України вже була визнана як помилкова. Але тут знову переходимо до «АЛЕ»:
          Ви можете скільки завгодно лаяти НАТО, тикати іншим, та розсусолювати тут про те, який світ байдужий і несправедливий (якось воно дивно збігається з методичками Банкової, не здається?), але кому потрібно більше це? Нам? Чи кому? Кому потрібно і хочеться бути частиною цивілізованого світу? В кого в 2019 році населення впало в массовий психоз і вирішило «проста пжрєстать стрєлять» і «вигнати етаго баригу»? Хто останні 5 років дивився спокійно но розпил бабла і закриття військових програм, на «какую-разніцу» тощо?

          Ще раз – дякувати; намагатись йти одним шляхом з парнерами, бо зараз як ніколи наші інтереси спільні з ними; вчитись на своїх помилках і визнавати їх (зможе тільки розумний); викинути цю дурну «дитячу» позицію з пубертатного періоду.

        2. Щось у вас, шановний, з пам’яттю не гаразд!
          “попередній українській владі”, тобто Порошенко цього ніхто не казав, бо тоді так питання не стояло зовсім. Казали, що є ПДЧ і його треба пройти і це потребувало часу і…звільнення захоплених рашкою територій.
          З приводу 2008-го року Україні не дали ПДЧ тому, що Юлька була в змові з пуйлом і…меркель! Якщо ви пригадаєте, шановний, то тимоха “бігала” від самміту НАТО, а мерлуха грудьми лягла поперек такої пропозиції, бо так бажав її “друг влЯдімір”. І це було у всіх ЗМІ.
          Якщо ви не дуже орієнтуєтесь у фактах, то просто погугліть в інтернеті і ви будете здивовані, як там багато того, про що ви тут намагаєтесь розмірковувати, а попутно насипати гівенця на вентилятор і закинути щось “попередній українській владі” та облаяти партнерів з НАТО.
          Не треба просувати ОПшні наративи, а чітко розуміти, що все, що роблять наші друзі – це їхня добра воля, але ніяк не обов’язок.
          Обов’язок є тільки у нас – вибирати притаманну владу і примушувати її робити все для України, а не для персонального збагачення. За нас це ніхто робити не буде.

      2. Та и в самій Америці крадуть так що аж кожух тріскає. Особливо все що зв’язано з армією.
        Дивишся на ціни на зброю та очі на потилицю вилазять.
        Одна куля 5.56 пів долара коштує.

        1. Да-да-да. Смотришь на цены – значит крадут.
          Может посмотреть на зарплаты? И еще подумать – а с чего бы это так спрос вырос?

          1. Ну так всі виробники зброї білі та пухнасті.
            І боже спаси та позбав ніколи корупційних скандалів не було.

      3. Бідні демократи і Байден по всюди їм заважає MAGA! Хтось ще вірить що єдина перепона для таких угод є тільки Трамп і МАГА? Сам Байден не спішить бачити Уккраїну в НАТО і звичайно деяке його оточення. Треба буде, підпишуть і ратифікують все що треба, але поки їм це не треба і проблема не в Трампі чи Зе а проблема в відсутності чінкого уявлення майбутьнього України в елітах США. Ну звичайно воно може і є але воно може нам і не сподобатись.

    2. “далеко НЕ ВСЁ в подобных вопросах зависит только от самой Украины?” – А від кого залежить, що Україна послала США з їх умовами на продовження підтримки; а коли справа таки знов стала рухатись, ще й терміново зняли Залужного?
      Щоб такий договір діяв, спочатку треба, щоб американці погодились його підписати, а для цього – щоб Україна стала адекватною, цивілізованою країною з адекватною владою.

  2. Да сцат они рашу. Вот и все. Кацап же глаголит,что Україна сфера его интересов. Вот они жидким и делают. Бояться никак не возьмут себе в руки за 70+ лет

    1. Скорее даже не боятся а опасаются что кацапия загнется и все бизнесинтересы канут в лету.
      А так с другом волдемаром можно многое порешать по понятиям.

      1. И это тоже имеет место быть. Просто бізнес. Даже скорее это и есть камень преткновения всіх запретов и отсрочек по поставкам. Вообще наложилось очень много факторов + конченный клаун ЗеХерПіду с косорыл Эрмеком

      2. Обоснуйте.
        Мне не совсем понятно, о каких бизнес интересах Штатов идёт речь, которые мешают Штатам иметь базы на территории Украины, но не мешают иметь в Нидерландах, Польше и странах Балтики.
        Кстати, вышло, что пытаясь накинуть на Штаты, вы невольно указали на истинное направление, где нужно искать слабость перед московией.

        1. Многие танснациональніе гиганты серьезно вложились в Россию.
          Это и нефтияные компании и Pepsi и Coca-Cola и финансовые организации.
          В Россию массово продают свою продукцию копании по производству электорники.
          Например Nvidia разработала специальные чипы дя ИИ чтобы обойти ограничения на поставку в Китай.
          Сумма контракта что-то около 12 млрд.
          Вопрос 1 только ли для Китая.
          Вопрос 2
          А не проще ли было бы напрямую Росси поставить.
          В Росси работают филиалы многих автоппроизводителей. Ну и Гугл, фейсбук и тысячи и тысячи другиз западных компаний.
          В обратном направлении, на Запад и в США идут триллионы и триллионы долларов.
          При этом многие сделки можно заключить в серую и уйти от фискальных организаций .
          Вот и взвесьте стоит ли Украина таких потерь.

  3. то, что подписывает временно неисполняющий. – всего лишь слегка отредактированные ксероксы Будапештского меморандума

  4. під пОстом – 17 коментарів.
    Уявімо, що всі МИ, 17ть, як один, сидимо за столом, ведемо брейнсторм по питанню, як вирішити певні питання. І в цей час до НАС приходять якісь нахАби в бомжАцькому прикиді, неголені, в брудних кросівках, і – закАтують нам істЄріку, як дурЕпа в ПМС, (нехай пробачають мене представниці прекрасної половини людства, яких я і люблю, і кохаю…).
    Моя реакція на ЦЕ, ще з 2022 року – послАти їх нАйух, разом з сухумським monkey house, зписати намародерені фінанси, на рахунках західних банків, на допомогу НАРОДУ України, ще й за умови передачі бородатої бабусі бЄні – з мішком на голові, поголеній до синєви…
    Перетворити самміт в мітінг однією фОткою з дрУХом Андрюшкою – це треба вмІти так насрАти на голови тим, хто тобі допомагає…

    1. Ну в общем то Западу не привыкать.
      Виндзоры обнимались и фоткались с Гитлером.
      Многие диктаторы 20-го века были рукопожаты в самых демократических странах.
      Да и вообще как сказал, а может и не сказал Рузвельт «Сомоса, может быть, и сукин сын, но это наш сукин сын»

  5. Во время Второй мировой войны Великобритания и Франция не особо помогали Польше, просто чтобы напомнить, что НАТО или другой военный альянс — это здорово, но если Трамп станет президентом США, тогда что, поможет ли он когда-нибудь? Лучшая гарантия безопасности для любой страны — это сильная собственная армия.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *