Реконструкція системи безпеки Європи

Европа неотвратимо движется к изменениям как структуры безопасности старого континента, так и новому ее наполнению. Собственно говоря, послевоенная концепция безопасности себя изжила уже давно и НАТО, как организация, гарантирующая военный аспект безопасности, давно покрылась пылью и ржавчиной. Это стало настолько очевидно, что такое положение вещей привело силы, противостояние которым и было главной целью Альянса, пришли к выводу о том, что пришло время потыкать эту сущность палкой, чтобы понять, насколько он жив или мертв. То есть, сама «безопасность» уже настолько обветшала, что носитель опасности получил основание испробовать ее на прочность.

Но самое неприятное, в этом всем то, что основным фактором этой безопасности, с момента основания НАТО, были США. Почти восемь десятков лет аксиомой было то, что как бы в Штатах ни закручивались политические баталии, но евроатлантические позиции Вашингтона будут незыблемыми. Не в последнюю очередь это положение дел было основано на том, что Штаты сами взяли на себя роль безусловного лидера западного мира, да и вообще – мирового лидера. Ну а лидер обязан подтверждать свои амбиции, в первую очередь – лидируя во всем, что касается безопасности. 

Эта самая майка лидера, давала Вашингтону массу преференций и в частности, право вмешиваться в любые политические, экономические или силовые процессы, идущие по всему миру. Все понимали, что там исповедуют принцип: «Что дозволено Юпитеру, не дозволену быку». И надо заметить – никто особо не быковал, принимая этот статус-кво. Отсюда и громадный перекос военного наполнения НАТО, где подавляющую мощь организации, обеспечивали вооруженные силы США.

Отсюда следует, что внутри НАТО никому даже в голову не приходило бросить вызов Штатам, по поводу лидерства в Альянсе, но ровно таким же самым образом, никто не мог предположить, что внутриполитическая ситуация в США способна настолько сильно измениться, что те сами откажутся от своего лидерства. Именно это сейчас происходит на всех направлениях. Ведь никто не скажет о том, что именно НАТО как-то по особенному раздражает Трумпа и он решил «повесть фуражку на гвоздь». Примерно тоже самое он делает и по другим направлениям внешнеполитической деятельности. И самое главное – значительная часть населения США, приветствует подобные изменения, как одобряет и процесс отказа от основ демократии и превращения США в автократию.

То есть, Штаты демонстрируют фундаментальные изменения и потому, к этому следует относиться как к неизбежному процессу, а потому – прагматично выстраивать новую, пост-американскую систему европейской безопасности. Время иллюзий прошло и пора действовать соответствующим образом. Очевидно, что свое новое похзиционирование в рамках НАТО, Трумп объявит на очередном саммите Альянса, до которого осталось всего несколько недель. А до этого момента известно о том, что он продвигает идею о повышении военных расходов стран-участниц, на оборону до уровня 5% и о выводе американских войск из Европы. Что касается военных расходов, то его заявления выглядят как упрек европейцам, но не вносят ясности о том, готов ли он сам утвердить бюджет США с 5% расходов на оборону?

(Окончание следует)

8 коментар до “Реконструкция системы безопасности Европы (Часть 1)”
  1. На початку нульових за бажанням США структуру НАТО було перебудовано. Ліквідовані були групи і їх командування які були націлені проти совка. Загроза ж зі сходу зникла. Так НАТО перетворилась на групу підтримки США для операцій по всьому світу.
    Так що НАТО почало розвалюватись ще років з двадцять тому. З ініціативи Сполучених Штатів і короткозорості Європи.

  2. “…майка лидера давала Вашингтону массу преференций и в частности, право вмешиваться в любые политические, экономические или силовые процессы, идущие по всему миру…”.
    ***
    Вот интересен старческий маразм Трумпа🤔
    С его подачи США сняли “майку лидера”, НО якобы до сих пор имеют право вмешиваться в любые политические, экономические или силовые процессы, идущие по всему миру🤷
    Это с каких таких “бодунов”?
    Тут одно из двух: Ты – либо Вася, либо не Вася 👆

  3. В Угорщині є незмінний Орбан, в Словаччині Фіцо прилип своєю дупою до прем’єрського крісла і невідомо чи взагалі колись покине його, а в Румунії завтра в другому турі президентських виборів може виграти Сіміоне, котрий дуже схожий на двох вищезазначених персон.
    На останніх німецьких парламентських виборах АдН зайняла ДРУГЕ місце з 20%-ми голосів, а через деякий час згідно соціологічних опитувань – взагалі стала ПЕРШОЮ з 25%-ми (тоді як у ХДС згідно цього ж опитування стало 24%). У Великобританії нещодавно лейбористи Стармера програли місцеві вибори правим популістам з Reform UK, і перше рішення, яке прийняли ці праві популісти – це не вивішувати ІНКОЛИ(!) український прапор на муніципалітетах в знак підтримки України.
    Тому, мені здається дуже наївною думка стосовно того, що як тільки європейці усвідомлять до себе загрозу з боку Путіна та байдужість з боку Трампа – то вони відразу візьмуться переозброюватися, зміцнюватися і т.п. Не суперечу, що нинішні європейські адміністрації так і чинитимуть. Але ж ДЕ ГАРАНТІЯ ТОГО, що європейці в наступному виборчому циклі не оберуть до влади правих популістів, котрі просто пообіцяють своїм виборцям помиритися і “порєшать дєла” з Путіним ціною здачі йому України – щоб зберегти комфорт для “мудрого, простого, європейського наріду (с)” і не витрачати мільярди на посилення європейської обороноздатності? І тоді в Європі творитиметься те ж саме, що зараз робиться в США…

  4. Все почалося дуже давно. Варто згадати на кому і чому тримався передовий статус США? Це індійські програмісти, австралійські та європейські бізнесмени, до речі муск теж не американець. це означає, що вища школа США вчила мігрантів та студентів інших країн, які частково піднімали економіку США, а частково їхали до дому і там на виробництвах, перенесениз з США та Європи допилювали свої знання. Найяскравіший приклад Китай. До речі батька китайської космічної галузі поперли з США за неблагонадійність, от він і створив космічний флот Китаю. Останній топ-підприємець і топ-менеджер родом із США був Біл Гейтс. Білу зараз 69 років, його друг тв співзасновник Пол Ален помер у віці 65 років і що далі? Американська система освіти власне і виховала ідіотів, які прагнуть простих рішень складних проблем, тому старий толчок тампон їздить їм по вухам і обдає божою росою прямо у пику. Всі задоволені. У дитинстві читав Френсіса Карсака, який у своїх фантастичних романах стверджував, що наукові знання це зброя, яку не можна давати у руки будь кому. Не вірив. А тепер подивився на нинішній стан речей і зрозумів – та нікому та наука не потрібна , особливо у США та Європі. Головне сите життя, а не все інше насрати. До речі наша система вищої освіти також нагадує анальний висер нетверезої макаки. Маємо двох персонажів Зеленського та Стефанчука, які мають юридичні дипломи, а свинка Стефа ще і науковий ступінь, але юристами їх назвати язик не повертається. ґтеж саме Умеров, Резніков та весь спец відлов ОПи. Ідіоти не вчились, бо вони їм нах не потрібно. Раніше поспілкууватися з розумною людиноою було за щастя – свіжі думки, несподівані повороти мислення. Зараз помийний марафон з ПОПУлістами, які брешуть, як иампон, і головне навіть не пам”ятають, що брехали учора. Зе – я ніколи не буду вести перемови з Пуйлом, далі я чекаю пуйла на перемови. Тут треба чи креста зняти чи труси надягти. Словом все валиться від системи освіти. Розумні ІТ-ники покинуть країну, зато як можна буде розгорнутися грою на роялі, пісюаністу.

    1. ЗЕ – не самостійна фігура на світовій “шахівниці”.
      ЯК йому скажуть ті, хто його тримає за одне місце, так він і зробить.
      А цих керуючих може бути декілька.
      ***
      А про сите життя “простого наріду” – то світовим корпораціям вигідно, щоб цей пересічний “нарід” сумирно стояв у стійлі, жував свою смачну жуйку і не втручався у світові проблеми бо це не їхнього розуму справи.
      Та ще з розвитком Штучного інтелекту цих людців треба ще менше на заводах та фабриках.
      Достатньо мати невеликий прошарок “ботанів”, що керуватимуть процесами виробництва та рОботами.
      А для іншої спільноти – освіта, вища ніж початкова школа, і не потрібна. Такими навіть легше керувати. Технології давно вже відпрацьовані психологами та політологами.
      ***
      Світ (його більшість) тупішає у нас на очах. І усілякі покидьки цим користуються на повну.
      Такі реалії 🥺

    2. От і я не втомлююсь про це нагадувати колегам у коментарях на ЛО. Тому що бурмотіння про “зелені 73%” не змінить причини. В нас жахлива освіта. Вона була такою від совка, попри всі здобутки прикладних наук. Інженери були лише талановитими копіїстами, як зараз повно в Китаї. А суспільні науки були ідеологічною жуйкою. Зараз система ще більше деградує. Ви ще і не такому здивуєтесь. Краща інвестиція у майбутнє: освіта для дітей. Хочете кращої долі для країни візьміть під шефство школу, садок, університет. Бо все що державне в нас якості лайна.

      1. Щодо інвестицій в майбутнє: дітям дав нормальну освіту, вони затребувані спеціалісти, тепер освіту онуків треба буде інвестувати. Тому цілком згоден з Вами. Недаром кажуть краще з розумним загубити, ніж з дурнем знайти.

      2. Підтримаю та доповню. З наявною системою освіти треба контролювати сам процес навчання дітей та онуків щоб отриманий документ про освіту не виявився порожнім папірцем.

Коментарі закриті.